Obecná diskuze

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Rozlitiny

Na mém telefonu je to v podstatě nepoužitelné, tu zdarma verzi jsem musel odinstalovat, sice běžela,ale tak pomalu,že se v praxi nedala použít. Až přejdu na výkonnější model, koupim si to!

Datum
Vložil
Titulek

Re: Rozlitiny

Letos se s rekordama roztrhl pytel a to jeste sezona zdaleka nekonci!

Honza: OR Tloust 39cm, OR Stika 80cm
Fanda: OR Lipan podhorni 28cm, Stika 45cm
Dan: OR Jelec tloust 51cm, OR Stika 78cm, OR Candat 44cm, OR Lipan podhorni 35cm, TR Parma 74cm, TR Vranka 6cm, TR Mrenka 7cm
Pavel: TR Stika 82cm, TR Stika 83cm, OR Parma 63cm, OR Parma 66cm, OR Parma 72cm, TR Sumec 94cm, OR Candat 59cm, TR Lipan podhorni 40cm

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Rozlitiny

To jo, jsme se rozjeli, mám velkou radost že se všichni postupně zlepšují! Třeba ještě něoc přijde,ale pro mě poslední v co jsem letos doufal byl právě ten lipan, takže já jsem navýsost spokojený!

Datum
Vložil
Titulek

statistiky

Doplnil jsem si svoje statistiky a můj i vaše lipaní rekordy(zatím bez fotek, ty doplnim později). Fando ty sis ještě udělal osobák na štičku, ne? Kolik měla největší? Máš fotku?

Datum
Vložil
Titulek

Re: statistiky

Jinak už mám chyceno 28 druhů českých ryb, před 7 lety jsem ani nevěděl že jich u nás tolik existuje :-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: statistiky

Ano. Fotku ti pošlu e-mailem, měla 45 cm, tak prosím o nahrání do tabulky. Díky moc

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: statistiky

Tak rekord doplněn, osobní statistiky si už doplňte sami. Fotky nahraju později.

Datum
Vložil
Titulek

statistiky

Pavle doplň si statistiky! To je šlendrián, od příští sezóny s bodama končim, stejně jsem jedinej kdo si je pravidelně píše. Fanda na ryby takřka nechodí a ty máš poslední datovaný zápis skoro půl roku starý.Hanba! ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: statistiky

Od příštího roku bych udělal bodování jen na základě rekordů a nových úlovků.

Datum
Vložil
Titulek

šumava

Ve čtvrtek večer se jet nemůže! Sparta hraje EL a to si nemohu nechat ujít!

Datum
Vložil
Titulek

ubytovani Sumava

Ubytovani bylo zarezervovano a zaplacena mnou zaloha 1000,- pokoj je nakonec pro 1 rybare a tri pseudorybare :-D

Fanda prej nedostane dovolenou a Honza ma prej spatny koleno :-D

V pripade ze by se to Honzovi rozlezelo v hlave a Fanda by dostal volno v praci pak pry neni problem priobjednat dalsi pokoj pro dva, maj zatim v Rijnu uplne volno a dle zkusenosti majitele nebudu na 100 procent plny ani nahodou.

Datum
Vložil
Titulek

Re: ubytovani Sumava

Kdo teda všechno jede a od kdy do kdy? Dík.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: ubytovani Sumava

tady u nás je zase nějaká hurááá akce, kdy najednou stopli dovolené. To bych se z toho opravdu po.........

Takže já vůbec nevím, jak na tom budu. Zatím mi tady někdy není nikdo schopen nic říct.

Koukal jsem se a mají i jednolůžkové pokoje. Když by se měla situace změnit, tak si zaplatím jednolůžkový pokoj. Ještě se podívám, jak je tam spojení, že bych tam dorazil po vlastní ose sám, ale zatím nevím, jak to tam vlastně jezdí a jaké jsou možnosti

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: ubytovani Sumava

Zatím 100 procentní Já, Michal, David Goldstein mimochodem má článek v posledním časopise rybář o aukcích na Ebru. A pokud vím tak ty. Jede se ve čtvrtek večer po práci a odjíždí se v neděli večer.

Datum
Vložil
Titulek

Re: ubytovani Sumava

https://hobby.idnes.cz/lipensky-krokodyl-0nz-/rybareni.aspx?c=A150909_101343_rybareni_bma

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: ubytovani Sumava

Už jsem četl. Krásnej úlovek ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Ubytování volary


www.e-chalupy.cz/sumava/apartmany-kadlecu-volary-4979.php

mají 5 lůžkový pokoj cca 1400 za pokoj s kuchyní a restaurací v okolí

Datum
Vložil
Titulek

Re: Ubytování volary

Odsouhlaseno.....

Datum
Vložil
Titulek

Ubytování

U zárubů mají plno, večer budu volat sem

www.penziony.cz/nova-pec/apartmany-v-nove-peci/

Datum
Vložil
Titulek

Re: Ubytování

Cokoliv vyberete, s tim souhlasim!

Datum
Vložil
Titulek

hlasovani

Hele hlasoval bych pro tu chalupu "U Zarubu" Myslim ze je to dostatecne blizko teply i rozlitinam a muzeme se vydat kazdy podle chuti. Navic ja bych tu kuchynku fakt potreboval :-( a cena je taky siroko daleko nejlepsi.

Datum
Vložil
Titulek

Re: hlasovani

také by se mi to líbilo. Ostatní??

Datum
Vložil
Titulek

Rozlitiny

www.zapeci.com/ubytovani.html

Nová Pec - část Nový Bor

350,- kč bez jídla - v chatě je hospoda

Datum
Vložil
Titulek

test

test

Datum
Vložil
Titulek

Re: test

Test

Datum
Vložil
Titulek

Ubytování

https://www.penzionjana.eu/

Ubytko za 200,- Kč za noc se snídaní, vařit se tam nedá, ale do 3 km v okolí jsou 2 funkční restaurace, kde by se dalo povečeřet.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Ubytování

PS: Je to v obci Želnava

Hodím sem ještě další. Omlouvám se, bude to postupně, doma ještě nemám net, tak musím v práci :)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Ubytování

Vidim tam cenu 360,-

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Ubytování

Sorry, u té Želnavy jsem se překoukl o řádek, to bylo za děti

Datum
Vložil
Titulek

Re: Ubytování

https://www.uzarubu.cz/ubytovani.html

Cena 200 - 300 kč bez jídla, ale je tam možnost vaření.

Je to v Nové Peci

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Ubytování

A tady 250-300 ;-)

Datum
Vložil
Titulek

termin Sumavy.

Jako letosni termin na jiz tradicni expedici Sumava 2015 se jevi nelepe 25-28 zari. v Pondeli je volno diky statnimu svatku.

Ja muzu urcite.

Letos bych to dal do nejakyho penzionu pobliz teply vltavy aby jsme byly na dostrel rybam. Penziony tam stojej par korun v tehle terminech a kdyz se to rozpocita bude podle me snad i levnejsi nez tam kazdej den dojizdet 60 tam a 60 nazpatek.

Datum
Vložil
Titulek

Re: termin Sumavy.

Já nemohu určitě :-/ Už máme s Šárkou něco objednaného a změnu už asi nerealizuji. Takže pokud potom pojedete ještě jednou, jak jsi včera říkal, tak jedu, i kdybych měl vyhodit práci do vzduchu.

Datum
Vložil
Titulek

Re: termin Sumavy.

Já předběžně taky mohu, s ubytovánim nemám problém a souhlasim. Někdy v té době bývá každý rok škola v přírodě,ale letos jsem zatim termín neslyšel.

Datum
Vložil
Titulek

nové úlovky

V pátek po práci jsem se vydal zavláčet, dlouho jsem přemýšlel kam vyrazit a jelikož rád zkouším nová místa, vyrazil jsem na Ohři, sice ne na zcela nové místo, jednou jsme tam byli asi v dubnu s Pavlem a Honzou s feedrama,ale na přívlač jsem tam ještě nebyl. Po příjezdu jsem shledal že vody je v daném úseku většinou 10-30cm, což mi přišlo dost málo,ale doufal jsem že u protějšího břehu bude hlubší proudnice. Nakonec jsem v celé šíři toku a v délce asi 500m našel jsem pár míst kde byla hloubka větší než metr,ale rybám to nevadilo, o čemž mě přesvědčil velmi rychlý záběr z cca 20cm hloubky v silném proudu. Od asi 16 do 20h jsem vytáhl 10pěkných tloušťů a jednoho mini okounka. Voda pěkně čistá, dno štěrkové až kamenité, v jednom místě pískové. Když jsem viděl na dně ploché kameny, vzpoměl jsem si na vranky pod kameny v říčce Střele z mého dětství a zvědavost mi nedala, pár jsem jich opatrně odklopil a kromě množství plžů a škeblí jsem pod některými zahlédl malou rybku, která po vyrušení prchala pod jiné kameny. Mé pokusy chytit ji do ruky se ukázaly jako marné, asi se mi od dětství zpomalily reflexy. Nakonec se přihnala bouřka a já prchl, stejně už jsem spěchal k televizi koukat na Spartičku, ovšem na malou rybku-předpokládal jsem že jde o vranku, jsem nemohl přestat myslet.

Datum
Vložil
Titulek

Re: nové úlovky

V sobotu jsem měl v plánu nějáký výlet s Katkou, tak jsem to pěkně zaonačil, vyrazili jsme na krásnou zříceninu Hazmburk(opravdu doporučuji, krásný výhled na celé Středohoří), který se čirou náhodou tyčí na kopci nedaleko Ohře. Po náročném výstupu ve vedru jsem zamířili k Ohři vykoupat se a já zarybařit :-). Nejdřív jsem si vytáhl opět pár tloušťů a pak jsem se začal chystat na tu droboť. Všude bylo množství potěru a tak jsem si řekl že se nejdřív podívám co to je, na malý háček bez splávečku jsem vytáhl pár těch minirybek 2-3cm,ale ani nebylo poznat o co jde, po cca půl hodině hraní si jsem vytáhl onu vranku, ovšem tak sebou mrskala že než jsem si ji pořádně prohlédl byla fuč, tak jsem přešel na metodu z předchozího dne, chodil jsem proudem s podběrákem, pomalu jsem odklápěl kameny a cca pod každým desátým zahlédl malou rybku, kterou jsem se snažil nahnat do po proudu připraveného podběráku, až se mi to na cca 15 pokus podařilo. K mému překvapení jsem hned viděl že o vranku nejde, důkladně jsem nafotil a pustil zpět, až doma jsem ji určil jako mřenku mramorovanou. Poté jsem metodu donekonečna opakoval až se na mě podruhé usmálo štěstí a tentokrát to již byla vranka-to jsem si s jistotou taky potvrdil až doma,ale tim jsem si celkem byl jistý už u řeky. Jinak oba úlovky byl opravdu malé, 6 a 7cm, viděl jsem tam i o dost větší kousky, nejmíň 10cm+, tak je prostor pro zvýšení rekordu ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: nové úlovky

Když to sečtu, tyto dva miniúlovky mě stály zhruba 3h snažení, bolavých zad a trochu připálení od slunce a taky pár stovek za benzín,ale jsem rád že jsem to vynaložil, neni větší radosti pro rybáře, než první úlovek nějákého rybího druhu! Pokud by někdo projevil zájem, rád se podělím o podrobnosti a rady jak tam podobného úlovku dosáhnout.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: nové úlovky

To bych byl rád. Akorát bych na to potřeboval hustší podběrák :-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Re: nové úlovky

Nevim jaký máš,ale chce to menší jen tak do ruky, já měl tu skládací raketu. Co to hlavně chce je sluníčko co nejvýš na nebi a pokud možno bezvětří, abys dobře viděl do vody, jak je zčeřená hladina, je špatně vidět. A polarizáky samozřejmě...a trpělivost :-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Re: Re: nové úlovky

Což o to, ten mám. Ale mám oproti tobě tak dvojnásobná oka :-)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nové úlovky

Aspoň by ti propadávaly ty malé a zůstávaly jen větší ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Alandy - vyúčtování

Čau vespolek,
Volal mi David, že konečně dodělal vyúčtování za Alandy a vychází to na 12.000,- na každého (což je podle mne super částka). Prosím zkontrolujte si kdo jste mu kolik posílal a případný rozdíl dorovnejte nebo se Davidovi ozvěte pokud máte přeplatek.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Alandy - vyúčtování

Prima, cena je ok. Domluvim se s nim a pošlu doplatek.

Datum
Vložil
Titulek

Berounka

V pátek jsem si skočil zavláčet na Berounku, zabrodil jsem si jen v plavkách v úseku mezi Černošicemi a Radotínem, teď jak je málo vody je to krásně broditelný úsek, v podstatě jsem nikde nezaznamenal hloubku větší než "po koule", většinou v pohodě ke kolenům. V některých místech má tok jen cca 1/4 běžné šířky a většina koryta je suchá. Voda neskutečně teplá, prakticky neosvěží. Šli dobře tloušti, zapřáhl jsem jich za hodinu a půl tak kolem 10-12, zdolal jsem jich 6, k tomu dva okounky. žádný ze zdolaných tloušťů něměl pod cca 30cm, nejmíň tři byli přes 40, největší 47cm, Místy kamenité dno, o něco níž k Radotínu už spíš jen oblázkové, podle mě super parmové místo, i když jsem tentokrát o žádnou nezavadil.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Berounka

Jo a málem bych zapoměl, tenhle úsek neni nic pro lidi trpící ofidiofobií, neboli strachem z hadů, za tu cca hodinu a půl jsem jich tam potkal 8! Od malých sotva 30cm až po pěkný kusy k metru či víc, šlo o užovky, pravděpodobně podplamaté, v jednom případě asi obojková. Když řikám potkal, nemyslim tim že bych je někde opodál viděl ležet na kameni! Jak jsem šel mělkou vodou, rozutíkávali se mi z pod nohou, v podstatě se mi ovíjeli kolem kotníků, jsou to velice dobří plavci a když utekli tak metr dva ode mně,tak si lehli na dno a nehýbali se, v sandálech se mi pak moc příjemně nebrodilo, všude jsem si představovla klubka hadů, několikrát jsem vyskočil jak Pavel tenkrát na Sázavě když rukou nahmatal na konci vlasce sumce. V noci jsem pak měl velice nepříjemné hadí sny, asi taky trpim onou fóbií :-D

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Berounka

Fuj tak to bych nedal. Me jako kluka hadi fascinovali ale ted z nich mam husi kuzi.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Berounka

No já taky právě, moc jsem si to tam neužil kvůli tomu, i když ryby braly pěkně.

Datum
Vložil
Titulek

stika ze svazovky v CR

Nedavno byla na Morave nebo Dyji uz nevim chycena tahle kralovna.

https://www.mrk.cz/Data/Pics/2015/199/1228177_8661f.jpg

Datum
Vložil
Titulek

dravci

V úterý 21.7. po práci se chystáme s Pavlem a David Goldsteinem na Sázavu na sumce, s tím, že by se u něho na chalupě přespalo a druhý den ráno bychom jeli do práce.

Co vy na to? Fando, Dane?

A v tom následujícím týdnu bych dal klidně zase Libeň na rybičku.

Datum
Vložil
Titulek

Re: dravci

Kam na Sázavu byste jeli? Nevim jestli bych přespal, možná bych jel po chytání domu. Jinak bych se celkem přidal, zatim nic nemám.

Záznamy: 101 - 150 ze 5822

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena Šebánek Fish Team.